Dalin markası, Bilim İlaç’ın da kurucusu olan Eczacı Adil Karaağaç tarafından, Kopaş Kozmetik Pazarlama ve Sanayi A.Ş. bünyesinde 1983 yılında yaratıldı.

Markanın hedefi, saç ve cilt bakımında yetişkinlerden farklı ihtiyaçları olan bebeklere özel, ilaç titizliğinde geliştirilmiş ve üretilmiş, kaliteli ve ulaşılabilir fiyatta ürünler sunmaktır.

İlk olarak göz yakmayan bebek şampuanı, bebek pudrası ve bebek sabunu annelere sunuldu. Dalin ürünleri, ilk günden itibaren çağının ilerisinde bir titizlikle üretilmiştir. Dalin üretim tesisi, türkiye’de kozmetik sektöründe ilk GMP (good manufacturing practice – iyi üretim uygulaması) Sertifikası alan üretim tesisidir. Annelere sunulan kalite ve bunun sonucu olarak nesillerdir süregelen güven, GAS (quality assurance system – kalite güvence sistemi) ile sağlanmıştır.

Nesillerdir annelerin tercihi olan Dalin Bebek Şampuanı, bugün %50’ye yakın pazar payıyla Türkiye’nin bir numaralı bebek şampuanıdır.

Ayrıca bebek bakımındaki uzmanlığını, saç bakımından cilt bakımına, annelere özel ürünlerden bebek çamaşır bakımına kadar genişletmiş olan Dalin; bugün bebek yağı, pişik önleyici krem, ıslak havlu, bebek bakım örtüsü, bebek ve hassas ciltlere özel geliştirilen bebek deterjanı ve yumuşatıcısı gibi toplam 17 farklı kategoride, 40 farklı ürün çeşidini annelere sunan, annelerin tüm ihtiyaçlarına cevap veren bebek bakım markasıdır.